Kamp Malzemeleri

Kamp Malzemelerini Hazırla, Kampa Gidiyoruz!

Kamp Malzemeleri

Kamp yapmanın sİze faydaları nelerdİr?

Şehrin gürültüsünden kaçmak için iyi bir fırsat olan kamp etkinlikleri sayesinde doğa ile bağlarınız kuvvetlenir. Doğa ile iç içe olmak fiziksel ve ruhsal olarak size fayda sağlar, psikolojinize iyi gelir. Dinlenmek, her vücudun gereksinimi olan bir durumdur ve günümüzde şehrin içindeyken bu pek mümkün değildir. Hafta içi iş yoğunluğunuzdan dolayı pek gidemeseniz de hafta sonu mutlaka aileniz ve arkadaşlarınızla birlikte güzel vakit geçirmek için kendinizi doğa ananın kucağına bırakabilirsiniz!

kamp malzemeleri

Kamp Malzemelerİ

Kamp yaparken, doğada evimizde bulduğumuz huzuru ve rahatı bulmak isteriz, bu yüzden kampa giderken eksiklerimizi detaylı kontrol etmemiz gerekir. Kampa giderken, kamp malzemelerine ait listenin eksiksiz olması sizi etkinlik boyunca rahat ettirir ve keyifli bir gün geçirmenizi sağlar. Kamp giderken yanınıza alacağınız ürünleri seçerken onların dayanıklı olmasına özen göstermelisiniz. Bu yazımızda kampa giderken yanınızda bulunması gereken ürünler yer alıyor.

Çadır

Kamp çadırı kampın olmazsa olmaz malzemesidir. Doğadayken en önemli ihtiyaç barınmaktır ve çadır size bunu sunar. Kolay kurulan çadırlar size kamp etkinliğiniz sırasında büyük rahatlık sağlar. Çadırınızı seçerken; yağışlara ve rüzgara dayanıklı olmasına özen göstermelisiniz. Marmot'un çadırları 3 mevsimlik çadır, 4 mevsimlik çadır ve 5 mevsimlik olarak bulunmaktadır.

Uyku Tulumu

Kamp çadırınızın içinde uyurken, sizi sarıp sarmalayacak ürün uyku tulumudur. Uyku tulumu seçiminizi yaparken hangi mevsimde kamp yapacaksanız ona göre almanız gerektiğini unutmayın. Uyku tulumlarının üstünde kaç derecede kullanıma uygun oldukları yazmaktadır. Seçiminizi ona göre yapabilirsiniz.

Mat

Matlar sizin uyku tulumu içindeyken topraktan gelecek soğuğu kesmeye yarayan ürünlerdir ve kampın olmazsa olmazıdır. Rahat bir şekilde uyumak istiyorsanız matınızı mutlaka yanınıza alın çünkü uyku tulumu tek başına yerden gelecek soğuğu kesmez.

Kamp Sandalyesi

Akşamları ateş yaktığınızda rahatça onun etrafında oturup yemeğinizi yemek ya da kahvenizi içmek isteyebilirsiniz. Kamp sandalyeleri size bu konforu sağlar ve rahatça vakit geçirebilirsiniz.

Kamp Mutfağı

Kampa gidince yemeden içmeden asla olmaz. Stanley ve Aladdin ürünleri ile kampta dileğiniz yemekleri yiyebilir, suyunuzu ve kahvenizi uzun süre sıcak tutabilirsiniz.

İgloo Soğutucular

Kampa giderken yanınızda olması gereken en önemli ürünlerden biridir. Soğutucular sayesinde yanınızda buzunuzu bulundurabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında oldukça ihtiyaç duyacağınız bu ürünün içinde içeceklerinizi ve yiyeceklerinizi serin tutabilirsiniz. Eğer kampa gittiğiniz alanda balık tutuyorsanız, balıklarınızı taze bir şekilde evinize de getirebilirsiniz.

Fener/ Lamba

Kampta geceleri ışık problemi yaşamamak için, yola çıkarken fenerinizi yanınızda bulundurmayı unutmayın.

Baton

Kamp sırasında yürüyüş yapmak isteyebilirsiniz. Size destek olacak batonlara ihtiyacınız olabilir. Batonlar aktivite sırasında size destek sağlar ve düşme, kayma gibi tehlikelerden sizi korur.

Çakı/ Bıçak

Kampa giderken mutlaka yanınızda çakı veya bıçak bulundurmalısınız, ihtiyacınız olabilir.

Giyim

Kampa giderken hava şartlarına uyum sağlamak zorundasınız. Geceleri üşümemek için hazırlıklı giymelisiniz. Bunun için Puhu Termal İçlik'leri tercih edebilirsiniz. Termal içliklerinizin üstüne, pantolon, mont, tshirt gibi ürünleri de giymelisiniz.

Ayakkabı

Kampta sizi rahat ettirecek en önemli ürünlerden biri ayakkabılarınızdır. Ayaklarını mutluysa siz de doğrudan mutlusunuzdur unutmayın. Mevsime ve gittiğiniz kamp alanına uygun olan ayakkabıları tercih etmelisiniz. Asolo ayakkabı modelleri tamamen outdoor için tasarlanmıştır.

Çanta

İhtiyacınız olan kamp malzemelerini yanınızda taşımak için kamp çantasına ihtiyacınız olacak. Kamp çantaları, kampçıların ihtiyaçlarına göre özel olarak tasarlanmıştır, bu da işinizi oldukça kolaylaştırır.

Buff

Birçok şekilde kullanabileceğiniz Buff ürünleri olmadan kampa gitmeyin diyebiliriz. İster boyunluk ister bandana şeklinde kullanabilirsiniz. Kış kamplarında kullanabileceğiniz atkı modelleri de mevcut.

İlk Yardım Seti

Kampta başınıza neler gelecek bilemezsiniz. Kamp alanınıza sağlık merkezlerinin uzaklığını ya da yakınlığınız bilmiyor olabilirsiniz, bu yüzden mutlaka ilk yardım setini yanınızda bulundurmalısınız.

Kamp Malzemeleri!

Herhangi bir açık hava macera için hazırlık şarttır. Keyifli ve güvenli bir kamp için gerekli malzeme ve ekipmana sahip olmak gerekir. Kamp listeniz, planladığınız kamp türüne ve yaptığınız aktivitelere, gittiğiniz yerlere, yılın hangi saatine ve yolculuğunuzun süresine göre değişecektir. Olmazsa olmaz kamp malzemeleriniz; Çadır, Uyku Tulumu, Mat, Kamp sandalyesi, kamp mutfağı, çanta, ve ilk yardım setidir.

Kamp Çadırı

Kullanım yeri ve mevsimine göre farklı tip kamp çadırları bulunmaktadır.Bu sebeple, seçtiğimiz çadırın beklentilerimizi karşılaması için farklı ögeleri dikkate almamız gerekir.Hava koşulları, kurulum tipi ve tasarım. Öncelikle, seçeceğimiz kamp çadırın fiyatını etkileyecek olan ana faktörleri ele almamız gerekir; boyut, ağırlık ve kullanım yeri. Bu öğeler nihai kararımızda etken rol oynayacaktır.

Uyku Tulumu

Peki sizin  için en uygun uyku tulumu hangisi? Bunun için bir çok etken var. Uyku tulumu sıcaklık derecesi, uyku tulumu şekli, uyku tulumu yalıtım tipi, kaz tüyü izolasyonu. Kamp yapacağınız alana ve hava durumuna göre size uygun uyku tulumunu seçmek en mantıklısı olacaktır.

Şişme Mat ve Uyku Matları

Uyku matları ve şişme matları, kamp maceralarınızda güzel bir gece uykusu için önemli rol oynamaktadır: Uyumak için rahat bir yüzeye sahip gibi olmak uyku matının en önemli işlevidir. Uyku matının hangi özelliklerin sizin için en önemli olduğuna karar verin - ağırlık, yastıklama, boyut, yalıtım.

Kamp Sandalyesi

Kam sandalyesi seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli özellik rahatlıktır. Hava şartlarına göre kamp sandalyesi seçiminiz değişebilir. Bunun için kaliteli malzemeden üretilmiş kamp sandalyeleri seçmeniz daha fazla kullanım sağlayacaktır. Dikkat edilmesi gereken diğer önemli nokta taşıma kapasitesidir

Kamp Mutfağı

Organize bir kamp mutfağı, mutlu bir kamp gezisinin sırrıdır. Yani kamptaki tüm kamp malzemeleri ve malzemelerinizi kolayca erişilebilir tutmak her zaman kolay değildir. Kamp mutfağının olmazı ise yemek pişirme setleridir. 

Soğutucular

Kamp için doğru soğutucuyu sizin için nasıl belirlersiniz ? Soğutucular özellikle yaz kamplarında olmaz olmazlarınızdandır. Soğutucunun temel amacı, işleri soğuk tutmaktır, bu nedenle yalıtım performansı, göz önünde bulundurulması gereken en önemli faktörlerden biridir.

EL Feneri ve Kafa Lambası

Kamp akşamlarında El veya Kafa lambası kamp güvenliğiniz açısından önem teşkil etmektedir.. El Feneri ve Kafa lambası seçiminde Aydınlatma Gücü, Işın Mesafesi, Çalışma Süresi, Etki Direnci, Ampul Tipi özelliklere dikkat ederek seçim yapılması El ve Kafa lamba seçiminizi doğrudan etkiyelecektir.

Kamp Çantası!

Doğa severlerin ilk aklına gelen kamp yapmak, değil mi? Şehrin verdiği stresten kaçmak için hafta sonu kaçamağı? Bu kamp deneyimi yaşamak için önemli kamp malzemeleri sırt çantası değil mi? Doğanın güzel keyfini kamp yaparken yaşamak için geniş hacimli dayanıklı ve iyi bir sırt sistemine sahip sırt çantasına ihyacımız olacaktır.

Kamp Ocağı!

Harika bir hava düşünün. Güzel bir kamp alanı ve karşısında güzel bir göl. Ve yakacağınız kamp ocağının üzerine miss gibi güzel kokan yemekler. İşte bu güzel ana sahip olmak için iyi bir kamp ocağına sahip olmak gerekir.

NEDEN FARKLIYIZ!

POSTA LİSTESİ

Bizimle iletişimde kalın. Size özel tekliflerimizden ve kampanyalarımızdan faydalanın.

IdeaSoft® | E-ticaret Paketleri ile hazırlanmıştır.