Çakı Bıçak Kategorisi
  • Ürün Grupları
  •  

Outdoor Elektronik Malzemeler

Global Positioning System, yani Küresel Konumlandırma Sistemi, düzenli olarak kodlanmıştır. Bir uydu ağıdır ve uydular arasındaki mesafeyi ölçer. Böylelikle, Dünya üzerinde kesin olan yerleri tespit etmeyi sağlar. Bu sistemin kurulma amacı askeri hedeflerdir. GPS, roket atışlarında, askeri çatışmalarda ve yön bulmaya destek amaçlı üretilmişlerdir. 1980 yılında ise GPS, sivil topluma da açılmıştır. Seyahat ederken, kaybolduğunuzda genelde birilerine adres sorarak yönünüzü bulmaya çalışırsınız ya da telefonunuzdan birilerini arayarak size yol tarifi yapmalarını isterseniz fakat siz nerede olduğunuzu bilmiyorsanız işler burada biraz zora giriyor. GPS'ler sayesinde yönünüzü kimseye ihtiyacınız olmadan bulabilirsiniz. Gideceğiniz alanı araçta bulduktan sonra sizin için en doğru bilgiyi vermektedir. Yeni sistem telefonlarda GPS desteği bulunmaktadır. GPS'ler sayesinde kaybolmak tarihi karışmaktadır. Siz hareket halindeyken baz istasyonları da cep telefonunuzun sinyal gücünü izler. Siz bir hücrenin sonuna vardığınızda, cep telefonunuz sinyali takip eder. Tam bu sırada, yani siz başka bir hücreye vardığınızda, bu yeni hücrenin baz istasyonu sizin cep telefonu sinyalinizin arttığını belirler. Siz bir hücreden diğerine hareket ettikçe baz istasyonları da sinyalinizi bir diğerine transfer eder. Uzak yerleşim bölgelerinde baz istasyonları birbirine oldukça uzaktır. Bu sebepten bazen tutarlı sinyaller alamazsınız. Baz istasyonları çok miktarda olsalar bile yüksek binalar bu sinyalleri engelleyebiliyor.

Outdoor kategorisinde GPS’ler, el tipi GPS ile saat tipi GPS olarak ayrılmaktadır. Dilediğiniz gibi seçim yapabilirsiniz. Saat tipi GPS’ler outdoor sporları sırasında rahat olmaktadır fakat el tipi cihazlar size daha donanımlı bir hizmet sağlar. En iyi hizmeti almak, outdoor sporlarını yaparken, ıssız bir alanda bulunduğunuzda sizin hayatınızı kurtarır. GPS’lerin üretilme amaçları askeri sebeplerdi fakat belli bir zaman sonra sivillere de açılınca bu durum en çok outdoor sporlarını benimseyenlerin işine yaramıştır.

Kutupayisi.com’da, Garmin marka el ve saat tipi GPS’ler bulunmaktadır. Size gerekli olan GPS modellerini inceleyip, uygun olanını alışveriş sepetinize ekleyebilirsiniz. Kolay ödeme yöntemimiz ile ürününüzü satın alabilirsiniz. Hızlı ve ücretsiz kargo fırsatını kaçırmayın!

Sunbank
ürün fiyatı
187,00 TL
havaleli fiyatı
Sunbank
ürün fiyatı
258,00 TL
havaleli fiyatı
Sunbank
ürün fiyatı
173,00 TL
havaleli fiyatı
Sunbank
ürün fiyatı
373,00 TL
havaleli fiyatı
Sunbank
ürün fiyatı
373,00 TL
havaleli fiyatı
NEDEN FARKLIYIZ!

POSTA LİSTESİ

Bizimle iletişimde kalın. Size özel tekliflerimizden ve kampanyalarımızdan faydalanın.

IdeaSoft® | E-ticaret Paketleri ile hazırlanmıştır.